Mišík, Čok, Kraus a spousta piva

Občas se člověk nestačí vzpamatovat z té přenádherné sestavy vín z různých koutů naší země, ale i ostatních částí světa, a už se blíží Městské pivní slavnosti Hostivice. Ty letošní mají rovněž svůj 4. ročník. Tentokrát si tedy dejte poznámku do svých kalendářů na 9. září 2017.

Aby to opět nebylo tak jednoduché, i letos bude tento den ve zvláštním slavnostním duchu. Hned zkraje totiž dojde v 10 hodin na akt vysvěcení kaple č. 18 na poutní cestě do Hájku za účasti kardinála Dominika Duky a hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Jermanové.

Nicméně nebojte se, i doprava ke kapli je zařízena. V 9 hodin ráno vyráží z Husova náměstí tradiční slavnostní jízda veteránských vozidel včetně pěti historických autobusů. Ty budou určeny primárně pro všechny zájemce o účast na vysvěcení kaple. Z důvodu omezené kapacity a velkého zájmu nicméně doporučujeme, abyste na náměstí dorazili s předstihem. Trasu jízdy můžete vidět na mapce dole.

Autobusy vyčkají U Sušičky, aby se po vysvěcení cca v 11 hodin vydaly s ostatními vozidly zpět do Hostivice, kde můžete v rámci dne otevřených dveří navštívit novou multifunkční sportovní halu v areálu Sokolovny Hostivice. V ní vás přivítá provozovatel Michal Vecko se svou manželkou.

Posléze budete moci obdivovat všechna vozidla na Husově náměstí, kde budou vystavena celé odpoledne. Ve 13 hodin zde začínají rovněž tradiční závody sborů dobrovolných hasičů o Pohár starosty města, přičemž se přiblíží první vystoupení. A že jich tento den nebude rovněž málo!

Radek Kurc & Friends představí nejen své nové album, ale průřez svou hudební činností. Marek Černoch vystoupí se svou kapelou Angels, Vilém Čok & Bypass slibují masivní show, a jak známe Vildu, o humor nebude nouze. Vladimír Mišík & ETC naladí trochu nostalgie a David Kraus s kapelou si střihne poslední vystoupení dne.

PROGRAM Slavností

9.00 Slavnostní jízda historických vozidel směr poutní cesta Hájek

10.00  Vysvěcení kaple č. 18 kardinálem Dominikem Dukou (Poutní cesta Hájek)

12.00  Zahájení dne otevřených dveří nové multifunkční haly v areálu Sokolovny Hostivice

13.00  Závody sborů dobrovolných hasičů

15.00 Vystoupení psovodů Letiště Praha (Husovo náměstí)

16.00  Radek Kurc & Friend’s

17.30 Marek Černoch & The Angels

19.30  Vilém Čok & Bypass

21.00  Vladimír Mišík

22.30  David Kraus s kapelou

* změna programu a časů vyhrazena

Historické autobusy na lince Hostivice–Zličín

Až do podvečerních hodin se budete moci svézt historickými autobusy na lince Hostivice–Zličín–Hostivice. Všech pět veteránských vozidel bude jezdit v cca půlhodinových intervalech, přičemž zajedou až do Starých Litovic.

Autobusová přeprava po mši v hájeckém klášteře 

Pro zájemce bude zajištěna přeprava autobusem z mše, která se bude konat ve františkánském klášteře v Hájku.

Mapa Slavnostní jízdy historických vozidel směr poutní cesta Hájek a zpět 

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

©2018 MKSH, příspěvková organizace

Log in with your credentials

Forgot your details?