Pivní slavnosti nabídnou dvojitou dávku zábavy.

Městské slavnosti tradičně spojené s ochutnávkou široké škály piva se letos konají již po desáté. A protože slavíme první kulaté výročí, letošní slavnosti se ponesou v mimořádném duchu a budou trvat hned dva dny.

K 10. výročí Městských pivních slavností Hostivice jsme pro všechny milovníky piva a dobré zábavy přichystali nevídaný zážitek. Toto výjimečné jubileum si totiž zaslouží slavit tak, jak se patří, a proto se letos můžete těšit na prodloužené veselí trvající dva dny.

V pátek až sobotu 1. a 2. září se hostivické náměstí zaplní stánky s více než 10 malými a středními regionálními pivovary a rozmanitým občerstvením, které potěší chuťové pohárky malých i velkých návštěvníků akce.

Vedle pestrosti piva a nejrůznějších pochutin se můžete těšit na bohatý doprovodný program. První den akce, tedy pátek se ponese zcela v duchu skvělé muziky, sobota pak navíc nabídne tradiční přehlídku automobilových pokladů minulosti a jízdu těchto veteránských automobilů a motocyklů, závody dobrovolných hasičů i workshopy a dílny pro děti či prezentace činnosti místních klubů a spolků.

Hudba na nejvyšší úrovni
Desátý ročník pivních slavností nabídne skutečně výjimečný hudební program, který bude v pátek korunován vystoupením jedné z našich nejslavnějších hudebních ikon – skupinou Olympic. „Přítomnost Olympiku na našem jubilejním ročníku udělá z těchto slavností opravdu nezapomenutelný zážitek. Skupina, která má na svém kontě nepřeberné množství hitů, přinese do našeho města energii, radost a nezapomenutelnou atmosféru,“ míní Jan Černý, ředitel MKSH a organizátor akce. Mimo tyto nestárnoucí rockery se v pátek na náměstí vystřídají další známé tváře hudebního světa, jako je například Jaroslav Uhlíř, který se proslavil zejména jako autor hudby k divácky oblíbeným filmům a pohádkám. Písničky jako Severní vítr, Holubí dům, Dělaní atd. si zpívají lidé napříč generacemi. První den slavností zahájí kapela Angels a zakončí jej hostivická hardrocková kapela Ampér, která se na hudební scéně pohybuje 40 let.

Hvězdou sobotního večera bude Janek Ledecký, který si poprvé pozornost publika získal jako frontman rockové kapely Žentour. Tento vystudovaný právník zazpívá staré známé hity, ale představí i novinky. Z dalších interpretů a kapel, které se postarají o sobotní zábavu bude náš oblíbený „soused“ a nefalšovaný milovník hardrocku Radek Kruc s novou kapelou Rock n Roll Clan. Představí se také ženský pěvecký sbor Hostivice, který se na slavnosti vrací po dlouhých letech, nebo domácí rocková skupina The Violets s malou historií, ale velkou fanouškovskou základnou.

Označte si do kalendáře dva dny 1.-2. září, protože desátý ročník pivních slavností je událost, kterou si nemůžete nechat ujít. Oslavte a společně s námi vychutnejte tuto slavnostní atmosféru! Těšíme se na vás.

Program:

pátek 1. září 

16.00 Zahájení 1. dne slavností

16.00 Marek Černoch & Angels

18.00 Jaroslav Uhlíř & Band

20.00 Olympic

22.00 Ampér

sobota 2. září

10.00 Zahájení 2. dne slavností

10.00 Slavnostní jízda veteránských automobilů a motocyklů

10.15 – 12.00 Přehlídka veteránských automobilů a motocyklů

11.00 – 14.00 Závody sborů dobrovolných hasičů Středočeského kraje

14.00 – 15.00 Prezentace činností místních sportovních klubů

15.30 Ženský pěvecký sbor Hostivice

17.00 The Violets

19.00 Rock n Roll Clan

21.00 Janek Ledecký

* změna programu a časů vyhrazena

Z důvodu konání akce bude ulice KOMENSKÉHO UZAVŘENA. Na mapě jsou vyznačena místa určena k parkování, využijte je prosím. Děkujeme za pochopení.

Vstup na Městské slavnosti je ZDARMA.